| RockableHu a întrebat:

Ce înseamnă expresia,, s-a rupt apa,,?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lorrain a răspuns:

Cand o femeie este insarcinata, atunci cand vine momentul aducerii copilului pe lume se spune "s-a rupt apa".De fapt semnifica ruptura membranelor sacului cu lichid amniotic in care se afla bebelusul.Asta se intampla inainte sa intre in travaliu.

2 răspunsuri:
| User2 a răspuns:

E momentul ala cand unei femei i se rupe apa si urmeaza ca in scurt timp sa vina pe lume un copilas.

| Maryx_Maria_1994 a răspuns:

Este momentul in care femeia naste...