| jon_3492 a întrebat:

Ce inseamna hiv negativ si hiv pozitiv? si cind anume e negativ si cind e pozitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

HIV negativ inseamna ca nu ai anticorpi de HIV si ca esti sanatos. Cand e pozitiv inseamna ca ai anticorpi, ceea ce inseamna ca ai si virusul in sange si deci esti infectat.

| andrei88u a răspuns:

HIV negativ adica atunci cand in sange nu iti gaseste anticorpii contra virusului ceea ce este foarte bine, adica NU esti infectat si pozitiv atunci cand iti gaseste anticorpii si e de rau ca inseamna ca ai luat HIV!

| Owy a răspuns:

Negativ inseamna ca esti OK., pozitiv inseamna ca ai ceva probleme(nu este bine intr-un cuvant).