| Vasi321 a întrebat:

Ce inseamna metastaza gradu 4 la ficat, si daca se poate face ceva sa scape de asta? Va rog sa imi spuneti cat mai intelesul oamenilor care nu au treaba cu lumea medicala. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Stadiul 4 - cancer metastatic sau secundar, acesta s-a raspandit deja la alte organe decat cel in care s-a format, in aceasta etapa supravietuirea este limitata, tratamentul tintind mai mult calitatea vietii pacientului, decat vindecarea (care nu mai este posibila).

| PsyhoChild a răspuns:

Chiar nu stiu cum sa-ti spun deoarece nu ai mentionat daca tu ai...metastaza este denumirea cancerului a unui organ....scuze daca te fac sa te simti prost iar gradul 4 este ultima faza.Nu mai exista grad 5 dupa

| Eduard196 a răspuns:

SSe poate scapa. Trebuie sa consume alimente care contin amigdalina. Dar nu in cantitate prea mare. Cauta pe Youtube Cancerul invins-povestea vitaminei b17