| DanielDanny a întrebat:

Ce inseamna să ai schema completa a vaccinului anti-tetanos?
Din ce stiu, eu am făcut doar de 2 ori la o distanță de un an, anul trecut si cam acum 2 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Dacă îl faci "în rapel", adică în mod repetat, la un interval fix de timp, atunci "schema completă" înseamnă să-l faci de atâtea ori cât trebuie. Dacă schema spune să-l faci de 6 ori, atunci trebuie făcut de 6 ori și ai schema completă. Prin acest sistem se asigură cea mai scăzută șansă de a te infecta.