| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa te odihnesti? (cer seriozitate) Stau in pat de o luna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Odihna activa!

| MaliciousDeath a răspuns:

Intai rezolva tot ce e de rezolvat.Niciodata n-o sa te poti odihni daca mintea-ti zboara doar dupa probleme.(asta daca n-ai experienta in a le ignora)
Dupa ce ai facut asta, mintea o sa fie destul de odihnita, deci mai ramane doar corpul.
Retrage-te intr-un loc linistit, singura ori cu cineva a carui prezenta iti face placere...si pierde vremea facand lucruri care-ti plac. Leneveste chiar.
Ah, si-ti propun si un film:http://youtu.be/taFaFEuwHLQ
Poate te inspira...

| andru10best a răspuns:

O pauza, sa te refaci, sa iti intaresti fortele dupa un anumit efort. Sa stai in pat inseamna sa lenevesti nu sa te odihnesti.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Sa stai in pat nu inseamna ca te odihnesti.
Pune-te sa dormi si uita de toate un timp, iar apoi dupa ce te trezesti pune-ti toate gandurile in ordine.

Pa, pa!

| Wellfun a răspuns:

Sa te ocupi cu ceva care cu adevarat sa-ti aduca placere si sa nu te oboseasca.

| Robertamirela23 a răspuns:

Adica sa nu lucrezi greu

| ThePotato a răspuns:

Odihna=Rasfatul dupa o munca grea, "a-ti reincarca bateriile", o pauza de refacere. Dar nu e normal sa stai o luna. Omul trebuie sa faca normal efort si dupa sa se odihneasca. Poti sa-ti dai metabolismul peste cap. Nu e un lucru rau sa te odihnesti dar sa stai o luna?!