| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ce insecta m-a intepat?
Astazi am simtit o mancarime, chiar intepatura si cand m-am uitat pe picior era putin rosu. Din instinct m-am scarpinat putin, apoi am zis sa ma abtin. Acum vad ca s-a extins, e o zona rosie cam cat unghia degetului aratator de exemplu. In jurul acestei zone rosii simt ca s-a umflat, intarit cam inca un centimetru, iar cand apas mai tare in picior pot sa spun chiar ca ma doare(zona mai exacta a acestei intepaturi e putin mai sus de glezna).
Zilele trecute a fost cald si am stat in pantaloni scurti, sa fi luat vreo capusa? Ieri am intalnit o gramada de albine prin curte, dar greu de crezut ca a aparut asa tarziu efectul... Ma mai gandesc si la vreun paianjen. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De la păianjen este posibil să fie la cum descrii. Capușa o vezi dacă te mușcă, pentru că rămâne acolo și trebuie să o indepartezi tu.

| sierra1 a răspuns:

"Ce insecta m-a intepat? Ce sa fie?"

asta pare o ghicitoare

| Th3AbSinTh3 explică (pentru sierra1):

E greu nu sa stai in casa, nu?
Vezi intrebare fara raspuns si te bagi si tu in seama.
Raspunsul e total aiurea si nu ma ajuta cu nimic.
Nu crezi ca e evaluat corect ca fiind nefolositor?
Te apuci sa-mi evaluezi si tu aiurea raspunsurile laughing)))
Fire razbunatoare

| sierra1 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

" Th3AbSinTh3 a întrebat: Ce insecta m-a intepat?"

ia mai citește-ți inceputul "intrebării"

Ce-i asta : cimilitură, şaradă?

| gemeni6226 a răspuns:

Foarte interesant si eu am patit la fel, si exact acolo numai ca eu eram in pantaloni si cu sosete lungi in picioare, ba mai mult dupa ce a trecut a doua zi umflatura, au ramas doua puncte rosii care dupa ce s-au uscat au devenit negre(amintesc parca m-ar fi muscat un sarpe dar nu era sarpe suta la suta.)Acest fapt si de aceea e interesant ca nu am simtit nimic si nu am mai patit asa ceva in viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă se umfla mai tare zile următoare du te la urgenta e posibil sa fie păianjen da nu e exclus sa fi înțepat de o albină