| modorceadelia a întrebat:

Ce investigatii trebuie sa faca fiica mea daca a mostenit de la sotul meu anevrism aortic toracic. La cine sa ma adresez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea se mosteneste anevrismul. Oricum, daca vrei sa te linistesti mergi la medicul pediatru care iti va recomanda investigatiile necesare (probabil CT de torace cu substanta de contrast). Probabil va trebui sa o internezi cateva zile intr-o sectie de pediatrie dintr-un spital dota cu tomograf.

2 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

Incearca la medicu de familie, care iti va da trimitere pentru orice specialitate. Presupun ca te adresezi celor de la cardiologie, si de la cardiologie iti da sa faci o radiografie ceva sau biopsie? tongue Cel mai bine, medicu de familie, trebuie sa stie unde sa te indrume.

| anonimvirtual89 a răspuns:

Poi cred ca ar trebui sa mergi cu fiica ta la un specialist.