| PuFulleTeXanne a întrebat:

Ce mancare ar trebui sa mananc si sa nu ma ingras, adica, sa mananc doar ce am in casa, si sa nu ma ingras. dar vreau sa tin si o cura de slabire dar nu ma pot abtine
ce as putea sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Cand intri al raspunsuri (adica aici) o sa apara o funda (raspuns castigator) in colt dreapta la commentariu meu si dai click happy

8 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Cum adica ' sa mananc doar ce am in casa'?
Mananci ce cumperi nu?
Cumpara doar ce ai nevoie pentru cura de slabire happy.
Orice mancare ingrasa, depinde cat mananci.
Daca mananci o pizza pe luna nu te ingrasi rau, daca mananci 20 de pizza pe luna tu ce crezi? Te ingrasi.

Cauta pe net un calculator de calorii si vezi cat are fiecare aliment.

| PuFulleTeXanne explică (pentru TreiSurori):

Mersi, chiar nu stiam ca exista calculator de caloriilaughing))
mersi

| TreiSurori a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Cu placere, funda?

| PuFulleTeXanne explică (pentru TreiSurori):

Zi-mi cum se da si iti dau

| PuFulleTeXanne explică (pentru TreiSurori):

Dar ce sa folosesc pentru ten sa numai am cosuri, la asta ma poti ajuta? ceva sa imi dispara cosurile de tot

| TreiSurori a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Asa.ms

| TreiSurori a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Nu prea ai cum sa iti dispara cosurile DE TOT..pt ca cosurile in primul rand se formeaza din cauza prafului din aer
dar si din cauza adolescentei (sau lipsei unei anumite substante in corp)
ca sa scapi asa..sa ai un ten ok.
In primul rand trebuie sa acorzi atentie alimentatiei: fara dulciuri, grasimi, junk food, sucuri! In al doilea rand trebuie sa mergi la un cabinet de cosmetica pentru o curatare a tenului, iar cosmeticiana trebuie sa-ti recomande diferite creme pe baza de antibiotic daca problema este foarte grava, daca nu folosirea gamei complete de produse Clearasil (sapun abraziv, lotiune astringenta si crema antiacneica) de minim 2ori/zi te va ajuta ca intr-o luna sa scapi de o mare parte din probleme!

| TreiSurori a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Cand intri al raspunsuri (adica aici) o sa apara o funda (raspuns castigator) in colt dreapta la commentariu meu si dai click happy