| Girly97 a întrebat:

Ce medic ar trebui sa vad daca de cateva zile am urechile infundate si imi vine sa tusesc in special noaptea din cauza secretiilor din gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La medicul de familie si iti va da trimitere pentru un medic specialist functie de problema care o ai.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medic ORL.

| Lioana a răspuns:

La orice medic specialist trebuie sa mergi cu bilet de trimitere dat de medicul de familie, altfel nu te primeste.
In cazul tau nu stiu daca e nevoie de un medic specialist, dar daca e, probabil iti va da trimitere la ORL.

| Iote a răspuns:

La ORL (otorinolaringologie) dar cu trimitere de la medicul de familie.