| Mandy693 a întrebat:

Ce medicamente impotriva emotiilor ati luat? am incercat toate chestiile si degeaba dar sa nu provoace reactii adverse

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Tinctura de valeriana.Nu provoaca dependenta...Mai este si emocalm.
Sunt chestii naturiste, si n-ai nevoie de prescriptie pentru a la achizitiona.
Daca ai chef de ceva mai puternic, ia diazepam. Daca ai de unde...

| thealchemist a răspuns:

Pentru emotii pur si simplu nu cred ca exista medicamente. ar trebui sa incerci sa le controlezi singura prin meditatie.

| BiuL a răspuns:

Nu te prea ajuta medicamentele. Intr-o anumita "cantitate" emotiile sunt chiar bune, insa daca devin de nesuportat trebuie sa inveti autocontrolul. Daca nu poti singura apeleaza la un psiholog.

| ZvT a răspuns:

Un paharel de vin pe stomacul gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu prea exista asa ceva din pacate.
Ti-as recomanda un psiholog, o consiliere psihologica si crede in tine, poti!
Te pup!

| MisFit20 a răspuns:

Daca suferi mergi de depresie severa, mergi la psihiatru iti va prescrie medicamente, nu lua dupa ureche ca provoaca dependenta iar in cantitate mare, moartea, plus ca nici nu se elibereaza fara reteta.Numai bine.

| Mandy693 explică (pentru MisFit20):

Nu pentru depresie ci pentru emotii si stari de neliniste

| MisFit20 a răspuns (pentru Mandy693):

Din cate stiu nici acestea nu se elibereaza fara reteta. Daca problema nu e atat de grava poti contacta medicul de familie. Multa sanatate >big grin

| shtiuk a răspuns:

Depinde la ce emotii te referi. Daca sunt acele emotii si stari de liniste cand vrei sa adormi si nu poti sunt bune calmantele (recomand naturale) precum cele cu extract de lavanda, passiflora etc. Daca te referi la emotiile pe care le ai atunci cand vrei sa tii un discursc si nu ai curajul necesar; aici ai nevoie de ceva care sa te stimuleze in "nepasare" ca sa-i spun asa, adica sa nu-ti pese de ceea ce o sa se intample in timpul acelui discurs. Aici nu cred ca exita vreun medicament care sa te ajute si sa nu aiba impact asupra sanatatii tale. Un bun stimulant al curajului si nu chiar atat de daunator este alcoolul. 20-30 grame de tarie te ajuta mult sa treci peste un astfel de moment. Daca te referi la stari generale de neliniste si emotii accentuate in totalitatea timpului tau... e dificil, cel mai bine ar fi sa consulti un psiholog, poate fi o problema intiparita bine in subconstientul tau pe care medicamentele nu o va trata niciodata. Incearca sa vezi mai intai cauza care este in subconstientul tau si sa o tratezi, nu diminua doar efectul. Numai bine!

| Mandy693 explică (pentru shtiuk):

20 30 de grame de tarie egal ma scoate afara din examinare (traseu)