| Girly97 a întrebat:

Ce medicamente recomandati pentru schimbarea orei, adica pentru trecerea la ora de vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Las-o frate, și pentru asta ați ajuns să luați pastile? bagă somn mai devreme și nici nu știi că s-a schimbat ora.

| Salontanul a răspuns (pentru Adry05):

Doamne fereste! Unii au probleme grave!hee hee laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Medicamente?! pentru trecerea la ora de vara?!
Sugerez sa echilibrezi alimentatia, nu lua medicamente aiurea!

| johnnny123 a răspuns:

Tu cauti neaparat motive sa iei medicamente, atat de mult incat ajungi sa inventezi unele complet aberante?

Asta se cheama "dependenta de medicamente" si este extrem de periculoasa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

rolling on the floor)) duamne ferește

| Ineys a răspuns:

Nu stiam ca exista medicamente pentru asa ceva.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Taranul dintotdeauna și-a schimbat orarul după care se școală începând cu martie si pana in octombrie si inca cu doua ore sau chiar mai multe in funcție de lucrările care le are de făcut. Si niciodată nu apelează la medic pentru asta. Si nici nu se îmbolnăvește.

| WhiteLife a răspuns:

Nu lua mai multe medicamente decât e nevoie, daca te simți obosită și te adaptezi greu, culca-te mai devreme, sau eventual bea o cana de ceai de lavanda sau ceva care te liniștește.

| JicaContra a răspuns:

Orice medicament cu "melatonina", 1h inainte de ora la care te culci

melatonina e un hormon NATURAL generat de organism inainte de ora de culcare (sa ti se faca somn), NU are efecte secundare, NU creeaza dependenta

| wildthing a răspuns:

Nu stiam ca trebuie luate medicamente pentru schimbarea orei. laughing Nu-ti mai baga mizerii in corp fara sa fie neaparat nevoie. Ce-i moftul asta stupid sa iei medicamente pentru ceva atat de banal ca schimbarea orei?

| Digikey a răspuns:

Pe cale orala sau supozitoare? Depinde de preferinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă şi pentru asta îţi trebuie medicamente...

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Daca nu ai nicio afectiune reala, singurul "medicament" este constientizarea ca te poti adapta oricarei situatii si ca lucrul in sine poate nu e rau, ci atitudinea ta fata de el e gresita.

Răspuns utilizator avertizat
| Robertandrei4858 a răspuns:

In maxim o saptamna o sa te obisnuiesti cu noua rutina, ma refer cu o ora mai devreme. nu are sens sa iei medicamentatie, poti in schimb sa introduci in alimentatia ta un baton de ciocolata dimineata imediat dupa ce iti iei micul dejun incat sa iti dea putina energie si sa te stmuleze

| InvatamProgramare a răspuns:

De ce ai avea nevoie de medicamente? Ora de vara nu este o boala. E doar o mica decalare (ne trezim mai devreme).