Întrebare recomandată | kinezul007 a întrebat:

Ce metoda exista de a crestere a parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keikoo a răspuns:

Ulei de ricin.

52 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Remedii pregatite acasa pentru cresterea parului: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-cresterea-parului

caramela
| caramela a răspuns:

Buna kinezuletongue
nu cred ca poti forta ceva ce e genetic, doar sa il ajuti stimulandu-l, foloseste masca naturala din ulei masline+ galbenus de ou+vitamina A faci o maioneza si o aplici pe par, apoi invelesti capu in folie si stai cat poti tu 3-4-5 ore apoi te speli normal, foloseste ulei de ricin, infuzie de ceai din urzica, frunze de nuc..regenereaza-ti parul o data pe luna, adica sa iti tunzi din varfuri sa te tunda cineva care este usor la mana. poate nu vor fi efecte vizibile imediat, dar rau nu iti poate face, si eu folosesc aceste mici trucuri naturale si sunt multumita.
O zi frumoasa sa aihappy

| Zoya333 a răspuns (pentru caramela):

Parul creste in jur de 1 cm sau 1, 5 cm, daca te tunzi in fiecare luna cum ai vrea sa mai iti creasca in lungime? straight face

| caramela a răspuns (pentru Zoya333):

Varfurile trebuiesc regenerate mereu daca te intereseaza...

| Ea12345 a răspuns:

Rabdare si multa rabdare. Nu cred sa existe ceva care sa faca parul sa creasca mai repede, uleiul de ricin auzisem ca functioneaza, dar nu la toate persoanele.

| mefree2fly a răspuns:

Folosirea uleiului de ricin. Este foarte eficient.winking

| Laurretta a răspuns:

Foloseste ulei de ricin.

| powergirl a răspuns:

Uleiul de ricin e bun si pentru caderea parului si pentru a-l ingriji si al mentine sa nu se roada dar ca sa creasca mai repede la mine functioneaza si sa ii tai din varfuri cam la 3 luni putin nu mult acum asta depinde si cat de mult iti creste tie in general

| Chαяtreux a răspuns:

Ulei de ricin

| oOSaritaOo a răspuns:

Cel mai bine este să-l ţii prins în coadă, dar cred că eşti băiat laughing atunci există diverse chestii pentru păr.

| Timeea2001 a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca parul mai repede trebuie sa-ti cumperi un tratament

| Empathizer a răspuns:

Metoda clasica: asteptarea. Parul creste cu 0, 3 mm pe zi, aproximativ. Samponul cu urzica ajuta la regenerarea parului.

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Pai. Ingrijeste-l bine si taie-ti des varfurile...
Bafta!

| MaTrIx8378 a răspuns:

Am auzit ca este bun uleiul de ricin pentru cresterea parului mai repede thinking cauta mai multe sfaturi despre acest ulei.

| PotatoMustDie a răspuns:

Da, ingrijeste-l.

| elyfel a răspuns:

Incearca Hair Grow.la mine a functionat

| aveam14ani a răspuns:

buna.
pai.
-ulei de ricin
-nu te spala pe par extrem de des, si daca te speli nu cu apa fierbinte, il deterioreaza
-stai cu el prins
si cam atat folosesc eu. si la mine merge.
sper ca ti-am fost de ajutor.

| PinkPanther a răspuns (pentru aveam14ani):

Nu te spala extrem de des? ce inseamna extrem de des la tine?

| aveam14ani a răspuns (pentru PinkPanther):

de 2 ori pe zi[dimineata si seara] sunt persoane care o fac. si daca vrei sa iti creasca parul nu este indicat sa faci dusuri dese cu apa fierbinte pe cap. daca faci 2 bai pe zi fa pe corp.
si ma refeream pa "nu te spala extrem de des pe PAR" cred ca era destul de evident ca despre par vorbeam.

Răspuns utilizator avertizat
| Titanos a răspuns:

Trage de el poate merge.

| slowswag a răspuns:

Ingrijeste-l

| Assu53 a răspuns:

Exista foarte multe substante pentru asa cevawinking chiar si pentru cei care au inceput de cheliewinking du-te la farmacie si intreaba cel mai bine happy ca sa fi sigur pe ceea ce cumperi

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Taie varfurile arse si ingrijeste'l

| dianaandra1467 a răspuns:

Există multe modalități! Balsame, șamponuri, uleiuri speciale, săpunuri și etc. Există tratamente privind cresterea parului.Prietena mea a folosit ceva pastile din farmacie care stimulează creșterea părului și în plus tratament cu o soluție pentru păr. Ei i-au dat rezultate și nu numai că i-a crescut parul dar i s-a și regenerat... nu știu cum se numesc pastilele, mă voi informa :*

| AndreeeexD a răspuns:

Exista multe. Se poate creste cu ajutorul sampoanelor, balsamelor. Dar mai este un mod. Daca mananci sanator fructe si legume stiu eu puppy dog eyes. Bafta

| MerVeilleuX a răspuns:

Mergi la farmaciile naturiste si intreaba acolo.

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Ingrasamant laughing

| Ciuuf a răspuns:

Iati sampon cu extract de urzica.
Succes happy

| byeddy a răspuns:

Daca te astepti la un miracol, probabil nu vei reusi. Sa faci parul sa creasca mai repede este o munca titanica, ai nevoie de rabdare si mult efort. Tot ce poti face este sa maresti ritmul de crestere al parului.

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

| SinfulDesire a răspuns:

1) spala cu un sampon cu ricin in formula
2) sterge incat sa nu curca pe tine
3) lasati prosopul in cap pana ti se usuca parul singur si absoarbe toata apa
4) pune ulei de masline pe varful la degete si maseaza scalpul
5) spala parul o data la 4 sau 5 zile
6) tuneti varfurile odata la 4 - 5 luni

| SkyIsMyLimit a răspuns:

Stimulandu-l cu diferite solutii..si apropo "a "nu are sens in structura ta:"de a crestere a parului"