| Ankesenamon a întrebat:

Ce metode de slabit sanatos cunoasteti? Sau ce fel de diete ati folosit pentru a slabi? In afara de sport, pentru ca fac zilnic happy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Elimina dulciurile de tot,tot ce e din grau,porumb,carbohidrati rai, manca legume sarace in calorii gen sfecla, varza,morcoi,carne de pui,peste, porc si foarte important nu manca la ore fixe, nu manca din plictiseala, nu manca mult, manca doar cand ti foame si atunci in cantitati mici si incet, dietele sunt o prostie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Ideea e sa mananci la anumite ore fixe, si sa fii atenta la ce mananci si mai ales sa mananci cand iti trebuie, nu cand ai chef ( as manca nisca castofi prajiti, ma intelegi ce vreau sa zic ), poti manca orice dar nu o cantitate mare, eu am reusit asa + sport, miscare!
Seara placuta!

| malvinacroft a răspuns:

Nu e nevoie sa iti cantaresti farfuria sau sa mananci la ore fixe, sau de un anumit numar de ori de zi - dar trebuie sa mananci numai alimente naturale (adica nu semi-preparate din market, salamuri, conserve), fara orice contine zahar si faina alba; baza trebuie sa fie legumele, crude sau gatite. Se poate manca si grasimi dar nu multe si carne. Dieta se cheama Ketogenica si o gasesti pe site-ul lui Andrei Laslau. E singura despre care stiu ca se poate tine usor si sa si sanatoasa( e folosita de fapt in tratamentul catorva boli cronice)

| h3llboy666 a răspuns:

Reduci din paine si alimente fainoase (macaroane, spaghete), mananci putin si la interval de 3 ore intre mese, nu mai tarziu de ora 18-19. Si in fiecare zi sa mananci la aceleasi ore (7-10-13-16-19), intre 13-16 mananca fructe.