| inflicted a întrebat:

Ce mituri medicale inca mai sunt crezute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Pacientul in stop cardio-respirator isi revine daca medicul ii da impulsuri electrice cu defibrilatorul

| Andrei200202 a răspuns:

Descântatullaughing)
Mereu când am febră sau îmi este rău vine bunică mea la mine și imi spune să mă "dezlege de plecate". Îmi ia mâna, își trage o flegmă pe mâna ei și începe să îmi frece încheietura (acolo unde sunt venele alea) și iti dai seama că dacă le masezi pocnesc sau se mișcă. La care bunică mea: mamaie, ce de plecate ai vaii.
De atunci, când sunt bolnav mă prefac sănătos

| danutzu96 a răspuns:

Ca raceala este provocata de frig ….

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns (pentru Andrei200202):

Si eu îi zic mamei ce ai mama ma o mori dar stii care e faza după ce îmi face asa ma lasa vomitatul cred ca de la sic?

| JicaContra a răspuns:

Mersul la biserica!
si doctorii cred in asta