| yooras a întrebat:

Ce parere aveti de dusurile reci? Faceti dusuri reci? Cat de des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu suport apa rece pe piele, oricat de cald e afara tot apa calda folosesc, apa rece e tortura pentru mine. laughing

| vocea a răspuns:

Dusurile reci sunt bune pentru ca iti inchid porii iar daca iesi afara ai porii inchisi si racesti mai greu, daca faci fierbinti si iesi afara tii se deschid porii si racesti imediat.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu este foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac, doar vara

Răspuns utilizator avertizat
| presus a răspuns:

Doar in zilele calduroase de vara, dar nici atunci nu este un dus cu apa rece, ci moderata. Nu-ti recomand sa faci dus cu apa rece.

| yooras explică (pentru presus):

Stiu ca e greu de crezut dar eu fac numai dus rece de vreo 5 luni si ma simt excelent, si nici nu am mai racit de atunci, cum explici asta?

| presus a răspuns (pentru yooras):

Am auzit povesti ca dusurile cu apa rece iti imbunatateste circulatia sangelui, si este mai recomandata apa rece pentru piele si par. Dar sincer, nu m-a pasionat sa fac dus cu apa rece, ci doar moderata. Atata timp cat nu te racesti si o faci de ceva timp fara probleme, nu vad nimic rau in asta. Poate incerc si eu, dar vara! laughing

| yooras explică:

De asemenea imi plac dusurile reci deoarece ma ajuta sa ies din zona de comfort si in plus dusurile reci au beneficii psihice.

| 0765575758 a răspuns:

Vara o data in zi trebuie sa faci un dus rece si nici acela cu apa din fintna poti raci si in primul rnd plamini

| Lămăşanu_Andreea_2000 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci dusuri reci prea des deoarece iti afecteaza plamanii. poti iarna sa faci un dus rece doar o data pe luna.In general iarna poti face bai calde...vara poti sa incerci sa faci dusuri reci dar nu prea des deoarece poti raci foarte repede... sper ca am fost de ajutor!