| SlenderMan299 a întrebat:

Ce părere aveți de mierea de Manuka? Ați folosit? V-a ajutat cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ideea este ca mierea bagata in apa fierbinte isi pierde din proprietati. Mierea se foloseste cate o lingurita inainte de mesele principale (3 lingurite pe zi).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Imi place. Am primit odata de la o ruda. Dar, in mare... tot miere a fost pentru mine.
Doar in ceai am folosit-o. De altfel, nu prea stiu ce sa fac cu mierea, pe langa ceai.

Si legat de beneficii... nu le stiu pe de rost. Sigur are ceva acolo, ce nu am observat eu. Sunt pe internet mai multe detalii.

| sabin89 a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce numai la ceai? La cafea nu merge?

| DoarBogdan a răspuns (pentru sabin89):

Cafea? Adica stiu ca se poate dar... nu am baut niciodata cafea cu miere.

| cristimihailov a răspuns:

Poate ea e buna.
Dar pe mine nu m-a ajutat.

| SlenderMan299 explică (pentru cristimihailov):

Ce concentrație ai luat și pentru ce?

| cristimihailov a răspuns (pentru SlenderMan299):

La ceai. O lingura.
Timp de vreo luna.
Pe urma m-am lasat. Nu prea imi place dulcele.

| alina2k18 a răspuns:

Am aceeasi parere pe care o am despre siropul de artar, zaharul de mesteacan si altele de pe toata planeta asta, ne miroase urat ce manca bunicawinking
Otherwise, merge bine afacerea cu Manuka 200lei borcanasu laughing

| Manuka a răspuns:

Salut! Am folosit de mai multe ori miere de manuka, in special in sezonul rece pentru cresterea imunitatii, mai multe informatii am gasit aici: https://mieremanukapret.ro/

| AlexandraBTC a răspuns:

Hello,
Poate cineva sa confirme ca mierea de manuka functioneaza?
Am citit pe https://manuka.ro ca este singura miere medicinală din lume, certificată de autorități medicale.
Este adevarat?
Mierea din Romania este si ea certificata?