| Annmaria17ana a întrebat:

Ce parere aveti despre avortul medicamentos. Cine l-a facut si cum a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Stiu ca are cele mai putine efecte adverse acest tip de avort.

| Laura927 a răspuns:

Singura de la farmacie nu poti cere acest medicament ca nu ti-l da!
Prin urmare o sa ti-l dea medicul ginecolog ..repecti instructiunile date de doctor cu precizie dupa vii la control si gata nu e mare treaba. tinand cont ca ai putea avorta medicamentos ar trebui sa ai cateva zile de sarcina.
in caz ca ti se face rau la spital rapid si gata.
eu sunt impotriva avortului dar sunt situatii in care chiar nu se poate tine un copil.

| alin131 a răspuns:

Nu este bine deloc ce vrei sa faci si mai bine te opresti. Au fost cazuri in care mama a ajuns la urgente deoarece s-a produs hemoragie, fatul nu a fost evacuat, viata mamei fiind in pericol astfel necesitand un avort chirurgical clasic prin chiureta sau aspirator plus alte complicatii.

Cel mai bine este sa iti pastrezi copilul si sa il nasti.

1 Nu mai omori o viata.

2 Nu mai treci prin toate acele complicatii care pot sa te afecteze pe tot restul vietii.

3 Il bucuri pe Dumnezeu pentru ca accepti binecuvantarea de la El.

4 Te ajuta Dumnezeu cu tot ce ai nevoie sa nu iti treaca acele mii de ganduri prin cap, si daca iti trec asa cum vin asa sa dispara...

5 Daca nu vrei sa il cresti, il lasi in spital si are Dumnezeu grija de el sa aiba o familie frumoasa si sa fie sanatos si fericit.

Intelegi ca e cel mai bine sa il nasti si acolo ai doua optiuni? Ori il lasi in spital, ori il iei cu tine acasa si il cresti. Dar asa ii dai sansa la viata si nu il mai superi pe Dumnezeu.

Ma rog pentru tine sa iti lumineze Dumnezeu mintea si sa vezi binecuvantarea ce o porti in pantece.