| mariamatei a întrebat:

Ce parere aveti despre Bototina? Este buna in tratarea ridurilor de expresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Botoina este eficace şi este inofensiva.
Crema fiind dotata cu un aplicator nu ai nevose de injectii. Botoina este cel mai bun produs pe piaţă in zioa de astăzi, principiul de bază este cel mai "actual pre şi eficiente de tratare a ridurilor exprimare, este derivat dintr-un acetil dipeptide mai "cunoscute acetil transferază esapeptide 3 sau argireline, care, în caz de botoina act sinergic cu 3 alte ingrediente active întotdeauna pentru a împiedica contracţie a muşchilor care determină zbârci de exprimare.
Scuze pentru toti termeni derivati sa zic asa ( daca nu se cheama asa mi pare rau am citi pe confectie (.
deci il folosesc si te sfatuiesc e mai bun decit toate injectiile sub piele cu alte produse

| monicaclaudia a răspuns:

Uitesem ai aici un site unde poti sa te uiti pentru mai multe e in mai multe limbi dar cu un pic de engleza ((
http://www.botoina.com/? gclid=CO2ak7Pd7ZgCFQxMtAodFBC30w

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca asa ceva din capul tau mai intai intreaba un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BOTOINA®. Acesta are la baza o combinatie de 4 principii active decontractante introduse intr-un preparat cosmetic nou si complex, ce contine un lipozom special, in scopul de a favoriza absorbtia.

Combinatia de principii active din Botoina® se aplica direct deasupra santurilor ridurilor. Este vorba de o aplicare externa, efectuata cu ajutorul unui aplicator special care distribuie preparatul cosmetic direct pe rid, in loc sa-l distribuie pe toata fata. Interventiile chirurgului estetician mai pot astepta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici poti gasi farmaciile/judete unde se gaseste Botoina si pretul 326, 0 ron
http://www.centrofarm.ro/......-20ml.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare pacaleala! am folosit,, botoina1000 aplicatii cutanate,, timp de 20 de zile asa cum scrie in prospect iar rezultatele sunt zero.mentionez ca am 31 ani si ridurile pe care doream sa le *tratez*sut in zona naso-labiala.plus ca am *indraznit*sa aplic si in zona ochilor(laba gastii) si m-am ales cu o reactie alergica de toata frumusetea.asa ca doamnele mele concluzia o puteti trage singure!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am folosit tratamentul cu boteina, cel cu aplicator si dupa am folosit cremele de zi si seara si cea de cearcane. La mine a dat rezultate vizibile. Dupa un tratament de 4 luni. Sunt multumita si vreau sa continui tratamentul. Vizibil ridurile sunt atenuate si pielea fetei este mai ferma. Am 32 de ani

| kiri11 a răspuns:

Incearca produsul Lefery, este un produs bun. Mama il foloseste, din cand in cand si eu si suntem multumite de el