| SunInDecember a întrebat:

Ce parere aveti despre clinica/clinicile DentoCare? Prima data am aflat despre ea printr-o reclama pe Instagram. Imi pare putin suspecta.
Trebuie sa imi pun aparat dentar, unde recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Eu am aparat exact de acolo la dna.dr. Popescu, e ok nu ai de ce sa iti faci griji, luna viitoare trebuie sa il dau jos. Bafta!

| Alexandramanaila a răspuns (pentru RadioactiveUranium):

Buna. Cum esti dupa tratamentul ortodontic la dr. Iulia Popescu? Intreb, pentru ca eu am fost pacienta ei si reprezint un caz de malpraxis al acestui medic. Am suferit operatii si inca "trag" dupa tratamentul ei incorect. Doamna doctor Iulia Popescu a activat in clinica Artimplant, de unde, conform managerului de la acea vreme, a fost data afara din cauza unui feedback negativ din partea a 90% dintre pacientii ei. Chiar sunt curioasa de experienta altor pacienti ai sai.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

| hellen18 a răspuns (pentru Alexandramanaila):

Hei. ai putut face reclamatie undeva si ai putut primii despagubiri?

| Bănică_Diana_1992 a răspuns:

Buna! Eu mi-am pus aparat la dna. Dr. Cristina Branzoi, pe 28 Septembrie (arcada superioară) și mi-am făcut extracțiile la dl. Dr. Lucian. Astăzi mi-am pus aparatul și pe arcada inferioară și pana acum totul a decurs fără probleme. Mai mult, pe arcada superioara dinții sunt deja drepți in proporție de 90%. Ce imi place pe lângă modul de lucru, este faptul ca mi-a fost explicat tot: toate opțiunile,, fiecare pas din tratament, care sunt urmările, riscurile - iar faptul ca am știut ce urmează m-a liniștit. Sunt super mulțumită și ii recomand. Succes!