| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre nenorocita de boala Alzheimer? Aveti in familie (bunici) care au aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

DA

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

E nenorocire pentru familie dar pentru tine personal nu cred oricum asta e părerea mea despre boala

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a răspuns:

Nu am pe nimeni in familie, sar pot spune ca sunt destul de documentata. Boala este grea mai ales pentru cei din jur, pacientii avand foarte rar momente in care sunt constienti de ce se intampla si atunci se simt vinovati. Trebuie tinuta sub stricta supraveghere pentru ca de ajunge la momentul in care pacientul uita sa respire.