| Dodoiagnes a întrebat:

Ce părere aveți despre pastilele de slăbit Anastasia Valter Shape?
Aveam de gând să încerc şi eu dar de 6 luni iau anticoncepţionale (Rigevidon)
Combinatele acesteia au efecte negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alessiaale433 a răspuns:

Dupa ce am aflat ca Oana Radu a slabit cu pastile, bineinteles ca m-am decis sa le cumpar si eu. Ma chinui de doi ani sa slabesc 10 kg, am incercat si celebra dieta dukan care mi-a facut mai mult rau decat bine. Cu dieta dukan am slabit 2 kg in 2 saptamani, insa m-am constipat si m-am simtit foarte rau, de aceea am renuntat. Am comandat pastilele shape de la anastasia valter, le iau in fiecare zi de o saptamana si efectele sunt bune, nu mai am pofta de mancare si am slabit 3kg. Vreau sa va spun ca nu tin dieta, dar am grija la ceea ce mananc si nu mananc dupa 7 seara. Inainte sa cumpar aceste pastile am studiat in detaliu produsul si m-am asigurat ca nu sunt un pericol pentru organism. Vad ca sunt eficiente si nu au efecte adverse si daca o tin tot asa in curand o sa ajung si eu la silueta pe care mi-o doresc de ceva timp. O sa revin dupa trei saptamani sa va spun rezultatul final. Succes si voua!

| Lore_Loredana_1981 a răspuns (pentru Alessiaale433):

Buna! Spune-mi te rog ce rezultate au dat pastilele de slabit? Te-ai mentinut sau imgrasat dupa ce le-ai intrerupt? Te rog, vreau sa stiu deoarece as vrea sa le iau si eu. Multumesc!

| Lore_Loredana_1981 a răspuns (pentru Alessiaale433):

Buna! Spune-mi, te rog ce rezultate au dat pastilele de slabit? Te-ai mentinut sau imgrasat dupa ce le-ai intrerupt? Te rog, vreau sa stiu deoarece as vrea sa le iau si eu. Multumesc!

6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Nu se slabeste cu pastile. In general nu se slabeste cu mai nimic daca esti predispus. E o lupta mult mai complicata, in care adeverari sunt si organismul tau (care trage din rasputeri sa puna la loc atunci cand tu tii regim) si obiceiurile tale (un supliment in farfurie, cate o prajitura din fiecare chiar daca ai zece feluri, apa indulcita, sedentarism etc). Din cauza asta si din pacate, va fi nevoie de cateva zeci de laureati Nobel pana problema greutatii se va rezolva.
Al doilea lucru: citeste intotdeauna prospectul medicamentului. Acolo sunt trecute efectele secundare si restrictiile.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu exista asa ceva, tratamente minune, pastile etc, ca de ar exista nu ar mai fi oameni grasi, nu-i logic? Nu-ti distruge sanatatea cu toate porcariile. Mananca curat, baga sport, apa, somn, rabdare.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Chiar crezi ca Oana Radu a slabit DOAR cu pastilele alea? Firmele de pastile folosesc vedete pentru imagine, vedetele accepta sa faca reclama pentru bani, sunt minciuni.
Chiar ea declara ca s-a inspirat din dieta dukan, ca a renuntat total la carbohidrati si fructe, ca a avut un instructor de aerobic, etc. Oare ce a functionat?
Nu exista o pastila pe care s-o inghiti si sa "arda" miraculos pizza de la cina. Baza e tot dieta! nu poti slabi fara regim alimentar, insa fara pastile da.

| Tarba_Nicoleta_1986 a răspuns:

Ati slabit cu pastile eu Am dat comanda pe net dar am vazut ca au si la catena