| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre postul de cateva zile? Cat este de sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De cand caut si eu un stil de viata am facut tot felul de descoperiri, potrivit unor studi se pare ca ba da e bine aceste posturi intermediare

https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......itent.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii sa mananci corect si alimente strict vegetale poate fi si sanatos.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde și ce mănânci în acel post. Dacă mănânci de exemplu iarba de pe câmp nu prea e. În rest, cum spunea și @suntserios...
nu mai adaug nimic
Succes!

| Lorennn a răspuns:

Este sanatos, detoxifica organismul, insa postul in sine nu inseamna doar abtinerea de la mancare, postul inseamna si abtinerea de la cuvintele desranate si evitarea dea spune jigniri sau critica aduse unei persoane care intra in conflict cu tine. Postul este sanatos insa doar pentru cei tari care stiu sa-si controleze autostima si gandirea, pofta de mancare.