| Peachdelight a întrebat:

Ce părere aveti despre pudrele proteice? Le luati înainte sau după antrenament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

O parere buna, mai ales daca nu iti poti lua necesarul proteic. Si eu m-am cam saturat de carne, de aceea am inceput sa consum aproape zilnic cate un shake cu proteine. Vezi sa nu aiba carbohidrati, sa nu fie gainer, ci doar concentrat proteic, deci slab caloric. De preferat sa aiba si indulcitor natural (stevie spre exemplu), sucraloza nu e sanatoasa.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Nu are nicio importanta cand le iei. Important e ca la finalul zilei sa fi mancat suficiente proteine, adica 1, 5-2, 2g /kg corp. Daca esti in surplus caloric, 1, 5-1, 8 e suficient. Daca esti in deficit, 1, 8-2, chiar 2, 2g/kg corp.

| ruddy a răspuns:

Poti lua la orice ora pudra. Eu unu o folosesc doar de 2 -3 ori pe saptamana cand nu reusesc sa imi iau aportul de proteina din alimentatie.

| RowseRj a răspuns:

Una proasta. Dacă nu o alegi bine te poți îngrașa. Sunt fată și folosesc ceva de marcă coreeană pentru că sunt dansatoare de balet și fac multe sporturi.

| aXy99 a răspuns (pentru RowseRj):

Cum te poti ingrasa, ia explica-ne?