| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre S.A.R.S? Pe mine m-a ingrozit un documentar cu acest subiect. Ma gandesc ca omenirea nu va disparea din cauza armelor atomice, ci din cauza unui virus de acest gen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De disparut nu, dar omanirea ar putea fi decimata de un virus ca asta oricand. Eu am o verisoara care a avut SARS si a scapat fara sechele, dar a fost la un pas de moarte. Acum e bine si va avea in curand un bebe. Deci dracul nu e chiar asa de negru...

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pai, cine stie care ne-o fi soarta, de murit vom muri oricum dar, uneori iti vine sa mori cand citesti astfel de lucruri
in loc sa evoluam, involuam datorita bolilor (in care marii oameni de stiinta nu fac fata), mutatii genetice datorita climei si poluarii (gen paianjeni uriasi sau mai nou unii care vor ca din ADNul unui ou de dinozaur T-Rex sa incerce readucerea acestuia la viata, etc) ce sa mai suntem pe duca
important este sa stam bine cu psihicul \:D/[-o<

adaug si reportajul despre SARS (nu stiu daca pe acesta l-ai citit) http://www.cotidianul.ro/......81810.html

auran
| auran a răspuns:

Dar, ia gandeste-te ca poate fi folosit ca si arma biologica

| Ben. a răspuns:

Pe oameni ii omoara prostia, nu bolile.cu un litru de palinca de ieri pot sa dezinfectez un spital intreg, dar nu curata prostia... ce sa-i faci, are si tuica neajunsurile ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu ma refer la o arma biologica folosita deliberat, ci la un virus pe care nu-l vom putea controla.