| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre salata de fructe (kiwi, mar, piersică) pentru cineva care vrea sa slăbească?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

5 fructe pe zi indiferent ca esti la asa zis dieta ( care e o tampenie ) sau suntem ok cu greutatea,avacado,mango, pepene,lubenita,caise, piersici, cirese,, capsuni vad putine fructe acolo, nu recomand sucul de fructe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părere bună.

| ywar a răspuns:

Fructele sunt ca gustari si nu le amesteci.
Poti manca la ora 10:00 si la 16:00, dar seara sub nicio forma.
Mananca o portie de 100-150 gr de kiwi sau mar sau piersica.

| Demidol a răspuns:

Fara delicioasa frisca, este buna in cura de slabire. Doar fructele.

| LupusDei1993 a răspuns:

Este ok atat timp cat nu pui adaos de siropuri sau orice fel de indulcitor. Si pentru slabit, recomand consum de fructe in cantitate destul de redusa. Deasemenea, sa faci miscare cat te tine corpul.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru LupusDei1993):

Asa fac =) nu pun eu siropuri, zahar sau frișcă ca nu am mai mâncat chestii de genu de o grămadă de vreme

| BlackRaven45 a răspuns:

Fructele sunt foarte bune pentru sanatate in general. Consuma linistit si alte fructe si legume. Nu doar cele mentionate. Rezultatele se vor vedea, iti garantez.

| NYØ2002 a răspuns:

Da merge mai bine le inlocuiesti cu dulciurile si sa nu mananci exagerat

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Bună.
Păi in primul rand si fructele îngrașă, mâncare haotic si in cantitate mare.Salata de fructe o poti mânca dimineata (dar eu te sfatuiesc sa mănânci doar un fruct).Mi se pare salata nesatioasă si cu o cantitate mare de fructe in schimb daca mănânci doar o banana sau 2 mere te saturi.Fructele nu trebuie consumate de la 4 in colo.Ar fi bine daca ai avea 3 mese principale la interval de 4 ore. Daca nu poți sta poti sa tii iei si o gustare micuță. Daca combini mâncare multă si fructe multe logic ca te ingrasi (o banana de 100 g are 60 de calorii). Degeaba mănânci 2 zile salata iar a treia te îndopi de dulciuri si suc (care nu trebuie sa le ai in alimentația ta zilnică)Trebuie sa duci un stil de viață sănătos. Daca vrei sa slăbești fara sală urca si coboară scările in pas alergător timp de jumate de ora sau o ora, abdomene si genoflexiuni(mie asa mi-a functionat).
Kiwi este super bun, daca mănânci 4 kiwi dimineata o să-ți faci abdomenul plat, deoarece curata intestinul.In schimb piersicile daca mănânci multe te balonezi un pic deoarece contine multă apă.
Succes.

| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Sa consumi fructe in general, nu doar cele mentionate de tine. Acestea iti furnizeaza antioxidanti si contribuie la detoxifierea eficienta a organismului. De la piersici si mere, pana la prune si portocale, poti consuma orice fructe iti doresti, in orice cantitati iti doresti.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru QuoVadisss):

De acord, cu exceptia "in orice cantitati doresti"
Si fructele in exces ingrasa.