| NowForYou000 a întrebat:

Ce parere aveti despre suplimentele naturale de slabit? A reusit cineva sa slabeasca? Dar Gluco Reduct a folosit cineva? As vrea sa stiu pareri despre acest produs. Te poate ajuta sa slabesti in combinatie cu o dieta si cateva excercitii facute acasa (ca la sala nu ne permitem )? Apropo, Gluco Reduct este facut din doar un ingredient natural (dud).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate, dar absolut toate suplimentele astea care promit sa slabeasca, au un efect de "eu-eu", adica, te ajuta sa slabesti doar cat le consumi, iar dupa ce incetezi la se mai folosesti, pui dublu pe tine.
Incearca sa reduci reduci caloriile pe care le manaci la fiecare masa si apuca-te de un sport, ca asa este cel mai sanatos si natural sa slabesti si sa nu mai pui inapoi.

| NowForYou000 explică (pentru Violleta2022):

Acest supliment promite ca nu vei mai pune nimic inapoi. Uite, acesta este, ce parere ai?
http://www.glucoreduct.ro/slabire-dud-japonez-acasa/

| Violleta2022 a răspuns (pentru NowForYou000):

Este doar o reclama ca sa vanda produsul.
Ma asteptam sa fii mai istet de atat si sa stii ca, marketingul asta face, promite ceea ce vrea consumatorul da auda.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Te poate ajuta daca pe langa acele exercitii o sa incepi sa alergi 10-15 minute/zi.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu exista asa ceva. Dacă rahaturile alea funcționau, daca noi ca oameni slăbesc datorită unor suplimente/pastile NU mai existau oameni obezi, nu crezi? Vrei sa slăbești? Sport/activitate multa, apa multa, renunți la carbohidrati.

| Lostlyric a răspuns:

O da, slabesti. Problema e daca vrei sa pui dublul apoi happy

| Uxellodunon a răspuns:

Nu functioneaza, bani dati degeaba. Dieta si exercitiile te slabesc, nu suplimentele.

| justmemari a răspuns:

Buna ziua,

Nu cunosc produsul dar vreau sa iti atrag atentia asupra ceva fff important. Mama mea a utilizat niste produse ''naturale'' cica pentru slabit si acum se chinuie cu diabetul. Trebuie mare atentie la aceste produse si la dietae in general. Ar fi bine sa ceri ajutorul unui nutritionist.Sanatate multa.

| NowForYou000 explică (pentru justmemari):

A luat pastile sau suplimente?