| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti despre tratamentul cu Sotret? il fac de aproape 8 luni. cosurile au disparut, mai am mic urme. cicatrici. o sa mai reapara dupa ce termin tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| asdfgqwertzxc a răspuns:

Atat timp cat urmezi o rutina de îngrijire a tenului (curățare, hidratare, protejare) si ai grija de tenul tau in continuare, dupa ce termini tratamentul medicamentos, nu ar trebui sa iti mai apara cosuri. pentru orice eventualitate, te poti consulta cu medicul tau dermatolog care iti poate recomanda o crema, ceva mai slaba eventual, cu rol de prevenire, pe care sa o folosesti in continuare, pe o perioada mai lunga de timp (este de recomandat mai ales daca te afli inca la vârsta adolescentei cand principala cauza a acneei sunt hormonii, iar cea mai buna metoda de tratament este prevenirea - asta daca e cazul). multă bafta!