| mosw a întrebat:

Ce parere aveti despre uleiul de argan? la folosit cineva chiar e bun, cum se spune? astept niste pareri personale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Eu il folosesc de aproximativ 2 ani. Il aplic pe ten uneori, insa doar seara pentru ca este foarte gras si intra greu in piele. Il folosesc si pentru par, dupa ce ma spal, las parul sa se usuce putin, cat sa fie umed (nu ud) si pun cateva picaturi pe varfuri, pentru a evita despicarea lor.
Este extrem de hidratant.

| mosw explică (pentru AllinaDaniella):

Si cat dai pe o sticluta?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru mosw):

Depinde de unde-l cumperi, eu ultima oara am dat 37 de ron pe 50 ml. Dar te tine destul de mult ca e nevoie de o cantitate micuta pentru o aplicare.

| Sîrbu_Andreea_1994 a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Foarte gras? Intră greu în piele? Uleiul de argan pur nu intră greu în piele, nu este gras precum alte uleiuri! Asta este una dintre calitățile lui!

| luisanamy a răspuns:

Am folosit si eu pentru par, dar nu e cine stie ce, nu m-a ajutat la ce aveam eu nevoie. Nu tot ce e scump e si bun.