| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre vise?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred în ele, pentru mine sunt prevestiri, legătura cu mama mea care este plecată în lumea celor drepți, etc!
www.elystar.ro, pentru a vedea părerea specialiștilor în paranormal.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În mare parte sunt reflexia subconştientului nostru.

Apache
| Apache a răspuns:

...Un loc in care poti sa evadezi in propriul tau univers!
...stii sunt anumite persoane care pot sa isi controleze visele!
Cat de super ar fi sa iti controlezi visul, si sa poti face tot ce vrei in el!

| JustForU a răspuns:

Salut! Visele sunt oglinda vietii si a idealurilor noastre.Pentru mine (eu fiind extrem de visator big grin) sunt un loc in care imi "traiesc" viata mea perfecta intr-o lume extrem de perfecta!

| AmandytaErhan a răspuns:

Hm, inainte ma interesa foarte mult acest lucru dar acum am inteles visul este functionarea unui singur muschi creierul. noua mereu ne e interesant ce vom visa ca cum ar fi un televizor si asta pentru ca zioa noi comandam la ce ne gandim dar noaptea creierul hotaraste. visul de fapt tine vo 4 secunde si visam ori ceea ce ne place ori ceea de ce ne temem (daca te gandesti mai bine asa si este chiar daca visezi ca mananci cereale poate visezi ca iti plac cerealele ori sunt otravite si te temi ca le mananci) stiu inca multe detalii daca rei scrie mesaj...

| irina41099 a răspuns:

Visele sunt cam ce ai vrea sa faci dar nu poti.

| Acaikus a răspuns:

Pentru mine visele sunt niste camere in care vei intra dupa ceva timp in realitate.sunt niste avertizari care au semnificatia lor proprie.

| kate68 a răspuns:

Sunt de acord cu jessicarabbit doar ca la mine e altfel, e totul zapacit, uneori visez ceva din trecut, ceva din viitor, sau ceva ce mi-as fi dorit sa se intample, uneori sunt reale alteori inselatoare, eu mereu am cele mai ciudate vise, si cand incerc sa-mi controlez visele, se transforma in cosmar!

| Rebe97 a răspuns:

Poi mie cateodata mi se intampla se visez lucruri care se intampla dupa aia cu adevarat chiar si dupa cativa ani...sau cateodata daca imi aduc aminteun vis anume ametesc si ma doare capu'

| jasmine11 a răspuns:

Visele sunt doar niste secvente din subconstientul nostru big grinD:

| Nems a răspuns:

Cand am vise mai ciudate, caut in dictionare, sau de multe ori am premonitii

| 93ely a răspuns:

Probabil unele au o semnificatie, altele sunt doar simple vise...altele doar ganduri care se transforma in vise, dar sunt si unele care ne transimt ceva...:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte interesante. In cazul meu, de fiecare data cand visez ceva despre cunoscuti sau scoala, in viata reala se intampla exact opusul. De 19 ani se intampla asta (fara exceptie). Un exemplu concret, am visat ca am luat 2 la un test la chimie si am luat 10 sau altadata am visat ca am luat 10 la un test si de fapt am luat 2.
Bafta!