| Feyenooord666666 a întrebat:

Ce parere aveti in general despre Regina Maria?

Mie incet incet mi se pare o fabrica de bani.

Te trimit din stanga in dreapta fara niciun rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la CLINICA "Regina Maria" sau la regina Maria, care a murit acum sute de ani? happy
Glumesc de buna seama, dar ar trebui sa inveti sa dai informatia corecta, mai ales cand te asteti sa primesti raspusnuri corecte.

Clinica medicala "Regina Maria" este o afacere ca oricare alta, doar ca nu-i pe comert ca magazinele mari ci pe "servicii de sanatate".
Mergi acolo si-ti rezolvi problemele de sanatate la dorinta ta, fiindca nu te obliga nimeni sa alegi o clinica privata si nici sa platesti sumele lor, daca nu-ti poti permite.
Nu va mai plangeti de ceva ca-i scump, fiindca sunt si alternative ieftine, pentru tot omul de rand.

| Feyenooord666666 explică (pentru Violleta2022):

N-ai inteles ideea, las-o asa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt cunoscuti pentru faptul ca iti fac o oferta si cand vine vorba sa platesti iti umfla factura gen iti msi cer 50 lei pe un pansament

| Alexia1208 a răspuns:

Mama mea trebuia sa se opereze cat mai repede la un sân și trebuia sa își facă analizele (legate de sân) la Regina Maria. I s-a spus ca rezultatele vin in 4-7 zile lucrătoare. După 7 zile a sunat la ei și i-au trimis rezultatele după aproape 3 săptămâni timp in care mama mea putea sa moara pentru ca nu știa ce are exact. Nu ii recomand!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexia1208):

De fapt, vorbesti in necunsotinta de cauza si cred ca mamei tale i-a fost salvat sanul tocmai din aceasta cauza.
Anumite teste se fac rapid, dar daca ies pozitiv, necesita analizarea lor mai departe pentru asa se descoperii ce tulpina de bacterie sau virus a provocat acea reactie pozitiva.
Aceste teste necesita mai mult timp, deoarece culturile bacterine se amesteca cu diverse solutii sau alte bacterii, fiind lasate in timp, sa se observe daca cresc, se dezvolta, se transforma sau daca mor.
Toate aceste analize amauntite care iau atat de mult timp, sunt salvatoare de vieti, asa ca, daca nu intelegeti de ce a durat atata o analiza medicala, nu este pentru ca nu au vrut sa va dea voua rezultatul in 3 zile, ci pentru ca au vrut sa afle tulpina acelei bacteri sau virus, ca mama ta sa mearga cu un raspuns clar, la chirurg sau oncolog.

| Alexia1208 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu vorbești in necunoștință de cauza. Cred ca știu mai bine situația. Au pierdut probele și apoi le-au găsit. Mama a avut doar un canal înfundat. Avea pete de sânge pe sutien. Nu au avut o explicație clară timp de 3 săptămâni cu privire la faptul ca analizele nu au venit.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Cam ai dreptate.
Sincer serviciile sunt exagerat de scumpe.