| petitdreamer a întrebat:

Ce parere aveti? s-au dovedit bune deodorantele care le folositi? intr-adevar va protejeaza contra transpiratiei la subrat? si ce deodorant folositi? spray, rolon, sau care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabimaris a răspuns:

Antiperspirantele sunt bune atata vreme cat nu inhiba glandele sudoripare aflate la nivelul axilei, ca si in cazul pastei de dinti si a samponului sau a gelului de dus si in cazul antiperspirantului este bine sa fie schimbat din cand in cand, mai ales atunci cand pare a nu mai fi eficient! Daca si schimbarea lui tot nu rezolva problema mirosului trebuie vazut daca se aplica corect! Oricare tip de antiperspirant se aplica dupa spalarea temeinica si uscarea corecta a pielii, orice alt tip de aplicare anuland efectul lui de protectie!

14 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu personal am incercat toate deodorantele ...nu zic ca nu au fost bune unele insa cel mai multunita sunt de cel de la Aloe Vera ...nu se gaseste in magazine se comanda de la cei care vand produse Aloe... il folosesc si eu si sotul meu... nu are miros insa e fff bun ...inca si tu

Anna
| Anna a răspuns:

La fel ca bizzare, folosesc Rexona-in stare solida(stick), mi se pare cel mai eficient-si mi-a fost recomandat de un specialist.

| borsec a răspuns:

Eu folosesc Rexona stick este foarte bun.

| hashe86 a răspuns:

Menen speed stick invisible gel folosesc si sunt foarte multumit. cele tip sapun mie nu mi plac.
acu depinde si de organism; eu nu am probleme deosebite cu transpiratia si/sau mirosul.

| alexam a răspuns:

Eu folosesc de 10 ani acelasi produs de la Avon si sunt foarte multumita! Cum se stie deja, nu trebuie sa stopeze transpiratia, ci sa o faca sa nu aibe miros si se potriveste fiecaruia in functie de PH ul pielii!

| joy a răspuns:

Tot rexona folosesc.Sunt foarte multumita.

| simpluEu. a răspuns:

Eu folosesc gillette arctic ice... e fff bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rexona... dar sub forma de stick.Restu' cam lasa pete pe haine si nu's asa de eficiente.
Uneori mai folosesc si spray dar tot nu sunt ca si cele sticktongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roll-on cu aloe vera
nu ma deranjeaza petele care apar (rar) pe haine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc Fa for Men Speedster (e ambalaj de culoare verde) si e foarte bun! sau poti sa incerci un deodorant nou de la Nivea, se numeste Nivea Silver Protect (pentru barbati) si are particule de argint, are un parfum super fain si e foarte fain! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu folosesc deodorant stick cu Aloe Vera de la Forever Living. Este foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel dela Forever Living Products e cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oliana esti inscrisa in forever? Pentru ca mama este.

| spinum a răspuns:

Rolon de la Nivea foloseste si n-ai sa regreti.Esti asigurat zi lumina.