| BuBBlesykeSs a întrebat:

Ce parerere aveti de asa numitii crenvursti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
34 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fara asa ceva.

| romeo78 a răspuns:

Https://www.ziaruldeiasi.ro/......27682.html
Un articol despre crenvurști, despre cei adevărați și cei falși.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu sunt nici buni nici sănătoși, numai mînca, eu de ani de zile numai mănînc asa ceva am stari de vomă daca manînc cremwursti fierti, erau buni in anii 80 cand eram copil, acum sunt otravă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunt cea mai proasta mancare posibila, fiind facut din resturi de carne, zgarciuri si cele mai urate parti din porc, care se macinat si se baga in carnati si crenvursti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Șoric tocat bine, face bine la ten.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt buni, iar eu ii mananc, nu ma plang ca majoritatea ca cica" au calorii" rolling on the floor! Aia care se plang sunt lenesi si nedispusi sa faca efort fizic pentru a slabi.

| NLS a răspuns:

N-am mai mancat cremvursti si parizer din 2004.
Mergi intr-o carmangerie sau cauta pe internet din ce se fac, si o sa intelegi motivul.
Pateul imi place, dar nu mananc din comert, facem in casa.

| Sn4k3 a răspuns:

Buni la gusti si nu prea sanatosi.

| Dismally a răspuns:

Majoritatea sunt oribili, dar exista si exceptii iar acei 1% sau cati or fi, chiar sunt deliciosi.

| Goete a răspuns:

Sunt subtiri... nu?
I-ai incercat?

| Furnicuta000 a răspuns:

Aia au un continut foarte mic de carne si sunt plini de aditivi, de asta nu e recomandat sa ii mananci des. Dar o data pe luna nu se intampla nimic.

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Planeta asta este poluata de nu mai stie de ea si noi ne plangem de crenvursti :-))? Aerul pe care il respiram zilnic cum este?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu am vazut familii care mananca mezeluri la ordinea zilei, de asta am spus ca nu sunt buni.
Si tocmai pentru ca deja ne supunem la substante toxice si cancerigene zilnic, de ce sa ne supunem la inca una? Ca sa ne imbolnavim mai repede? Mai punem peste si niste cola, o tigara, o margarina etc si se ne ducem naibii in cativa ani. Trebuie sa taiem cat se poate din ele.

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Niciun aliment nu este 100% sănătos în ziua de astăzi. Chemtrails îți spune ceva? Boala poate răsări din orice aliment, dar mai întâi de toate poate apărea din cauza genelor. Tu ști că în acest moment îți termini retina citind comentariul meu? Privitul la un display este sănătos? Inhalatul aerului poluat este sănătos? Poluarea fonica este sănătoasă? Este bine că lucrezi 8 ore pe zi ca și om și îți termini corpul? Radiația electromagnetică ne face bine? Uită-te în jurul tău și spune-mi daca este ceva sănătos. Trăim într-o iluzie exact cum ne spune în Biblie.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Celcestietot):

Citeste mai bine ce am scris eu. Aproape tot ce e in jurul nostru ne imbolnaveste incet dar daca mai adaugam la asta si numai mancare plina de aditivi si saraca in nutrienti atunci procesul asta devine mai rapid pentru ca organismul nu mai poate lupta cum trebuie cu factorii externi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am văzut ceea ce ai scris. Consider că fără sau cu niște crenvurști ajungem tot la aceeași soartă. Mai periculoase ar putea fi alte alimente care sunt consumate zilnic.

| Panamax a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ii explici degeaba, tipul stie sa citeasca dar nu intelege. Poate sa retina pagini intregi de text dar fara sa inteaga sensul.Probabil tot de la crenwursti i se trage.

| Yuoia a răspuns:

Soia cu agenti de ingrosare? Sau numai agentii...
Nu am simtit gust de carne in ei de multa vreme si de atunci am si renuntat la ei.

| Panamax a răspuns:

Sunt facuti din organe interne(genitale,uter,plamani,etc),piele,grasime,cartilaje, tendoane, si resturi de carne cu cantitati impresionante de stabilizatori, exaltatori de gust, conservanti, E407 care ar putea fi responsabil pentru apariţia cancerului colorectal.
Nu consum asa ceva nici daca sunt mort de foame.

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Sunt unele dintre cele mai dăunătoare chestii (pentru stomac) mie mi se par suspecți deoarece is prea netezi, iar aceea "pieliță" este Frt ciudata

| DarthNiger a răspuns:

Sunt gustosi, mai ales cu mustar, insa nu pot manca maxim 4 sau 5, fiindca mi se face greata dupa aceea, insa ii mananc numai de pofta.

| TheGentleman a răspuns:

Delicioși, mai ales hotdog american

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ar fi așa sărați ar fi buni. Decât chipsuri mai buni crenvurștii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancare pentru culdusihappy cu ketchup mai merge si cartofi par da asa fara nu, eu unu nu as manca deja imi vine sa vomit laughing) da pentru dieta sunt ok cei de pasare

| PumpkinDoll a răspuns:

Mananc foarte rar.De exemplu, cand vin acasa de la munca si se intampla sa am stomacul gol si vad crenvursti pe masa(Tata consuma crenvursti destul de des), mananc unul sau doi, dar nu-mi place gustul deloc.Ii mananca in situatie de criza.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
La fel ca pateul sau orice alta mâncare de genul(salamuri, șunci), mâncare procesata sunt niste porcarii pline de chimicale.
Intr-adevăr ca sunt buni la gust, dar daca nu is făcuți de casa, mai mult te îmbolnăvești.
Cauta pe yb sa vezi cate chimicale baga in ei.
O data pe luna, nu mori, dar totuși.
Mai bine mănânci o felie de pâine cu gem de casa sau niște omleta sau cereale decât aia.

| 1231242 a răspuns (pentru Goddessss):

Uite, frate, vezi-ți de ale tale, te rog, lasă-mi parizelu în pace. Totul până la parizel, ai înțeles?

| Goddessss a răspuns (pentru 1231242):

Ce i neinregula cu tine, omule?

| Vikaa a răspuns:

Cancer =D

| BuBBlesykeSs explică:

Da, pai si eu auzisem ca sunt făcuți din resturi ...nici eu n am mai mâncat de ani de zile doar ca as mai încerca o dată că am pofta de ei sunt chiar buni la gust laughing)

| Swetlly122 a răspuns:

Ingrediente: zgârciuri, pielițe, gușă, gheare, și multe altele. Daca nu mă crezi, o poți întreba pe Irina Petrea o găsești în emisiunea Cei 7 ani de masa de pe YouTube big grin

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Sunt buni cateodata si pe laga ce obisnuiesc sa mananc ar fi chiar mancare sanaoasa :"). Naspa e sa stii ce contin, dar pana la urma chiar si cand nu stim ce mancam tot aia mancam. Ce nu imi place la ei e plasticul ala, mereu il dau jos.

| mariaaaq a răspuns:

Părerea mea e ca sunt foarte buni (mai ales cei de piept de pui?) dar pe cât sunt de buni, la fel de nesănătoși...