| anonim_4396 a întrebat:

Ce pasta de dinti pentru gingii care sangereaza foarte usor recomandati? Vreau numele complet nu doar o firma si sa ziceti daca ati folosit-o. Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FloryTrandafir a răspuns:

Dupa parerea mea Paradontax e cea mai buna. Am dintii si gingiile foarte sensibile si la fiecare periaj îmi sângerează. Eu dupa ce o folosesc cateva zile vad diferenta. Ti-o recomand.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lacalut, paradontax, sensodyne.

| anamariarot a răspuns:

Parodontax. Daca n-ai folosit-o, o sa ti se para nasol gustul, dar dupa cateva spalari te obisnuiesti. A folosit-o si tata, dupa ce i se misca un dinte si nu mai are probleme cu el. Si periuta are un rol important, sa cauti una cu perii mai moi

| ALGator a răspuns:

Pasta nu are ea însăși efect (toate au în principiu aceeași compoziție) ci modul de periere și curățare între dinți cu periuțe speciale plus eventual ata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parodontax am folosit, este ok, iar sensodyne pentru dintii sensibili, la fel a dat roade, nu din vorbe ti le spun din experienta cu ele.