| Rombix a întrebat:

Ce pastile antidepresive ati luat?(pentru cine a avut depresie)? Cum a fost? V-au ajutat sa va simtiti mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

N-ai nevoie de pastile...chiar suna prosteste sa iei pastile impotriva depresiei. Spunele prietenilor ce ai patit si stai cu ei pentru ca o sa te faca sa te simti mai bine sau cauta muzica care sa te scoata din starea aceea.Muzica e cel mai bun medicament pentru depresie.

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Te ajuta si pastilele astea,te face sa crezi te simti mai ''bine'' si treaba nasoala e ca de fapt sunt droguri, incearca pe cat posibil sa nu iei asa ceva, du-te la un psiholog si iti va spune el daca e cazul sa iei sau nu, dar cum am zis incearca pe cat posibil sa nu iei pastile de genu.A da, provoaca dependenta si poti face o supradoza si sa mori

| cdl42002 a răspuns:

Pastilele nu prea cred că o să te ajute. Încearcă să faci cat mai mult timp ceea ce îți place, asculta muzica pe care o îndrăgești, fă plimbări în natură în aer curat si eliberează-te măcar pentru o clipă de griji și uita tot. Încearcă să fi înconjurat de persoane care te fac să te simți bine. Uita-te la un film bun, mănâncă mâncarea ta preferata sau scrieți toate gândurile intr-un carnețel. Bucură-te de micile plăceri ale vieții. Gandeste-te că mereu poate fi mai rău și că intr-o zi va fi mai bine. Numai bine :*