| andreeeeeeeea a întrebat:

Ce pastile de calciu sunt cele mai bune? si pentru organism si pentru oase...si pentru pofta de mancarehappy Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Iti recomand Supradyn(drajeuri), este un preparat polivitaminic ce contine 12 vitamine si 8 minerale si oligoelemente.Bafta!

5 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand un produs natural, calciu cu magneziu si vitamina D, care se absoarbe foarte bine. Eu le-am folosit in timpul sarcinilor si de atunci le dau copiilor periodic si eu le iau tot asa in cure de intretinere, deoarece dupa 35 ani multe femei se confrunta deja cu osteoporoza, pentru ca nu suplimenteaza dieta cu calciu. Detalii pe http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-calcium.

| Lorien_2084 a răspuns:

Cel mai bun, verificat de nenumarate ori este Biomer, produs 100%naturist, produs de Laboratoarele Medica

| Ionutsu a răspuns:

Buna Ziua! Am citit anuntul dvs. si am o solutie pentru problemele dvs! Cunosc o gama foarte buna de nutrienti si vitamine, printre care si calciu, ce nu dauneaza sanatatii fiind 100% naturale! Pentru mai multe detalii, sunati la nr. 0767913435! Va urez o zi buna incontinuare si sper sa gasiti rezlvare problemei dvs.

| alexutza_5803 a răspuns:

Cel mai bun calciu este acela luat din alimente nu pastile ca asa iti distrugi si stomacul, oricat ar fi ele de "naturale". deci crede-ma ia-ti calciul din alimente nu din pastile.:*

| mdla a răspuns:

Eu de ceva vreme iau Calciu D3 + si este foarte bun se ia 10 zile si numai in lunile ce se termina in "brie" adica(septembrie, octombrie, noiembrie, decembrie) :d