| nichi_mistreanu a întrebat:

Ce pastile de slabit imi recomandati sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Numai medicu recomanda medicamente de slabit, mergi la el si o sa iti dea si o dieta nu doar medicamente si o sa iti spuna multa miscare

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la doctor, daca iti recomand niste pastile pe net ar putea sa te si omoare.

assiris
| assiris a răspuns:

Cu pastilele nu slabesti, sunt abureli. Trebuie sa-ti schimbi regimul de viata. Vorba aia: spune-mi ce maninci sa-ti spun cum slabesti!

| miriam a răspuns:

Nu cred ca functioneaza chestia cu pastilele cel mai sigur slabesti pe baza unei diete recomandata de un nutritionist sau pur si simplu fiind mult mai atenta la ceea ce mananci (eliminand grasimile, dulciurile si pastele fainoase)insotit bineinteles in ambele cazuri de putina miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nici un fel.mananca sanatos, fara prajeli, carne grasa, paste fainoase, paine alba, produse de patiserie, sucuri din comert."mai nimicurile"pe care le mancam zilnic sunt pline de grasime sau zahar.fructe specifice anotimpului si zonei in care stai, salate la fiecare masa, o farfurie mare-mare de salata si cruditati, sucuri facute in casa, nu folosi indulcitori -sunt toxici si dau dependenta, afecteaza sistemul nervos. miscare in fiecare zi, plimbari lungi la orice ora, daca ai timp si chef poti merge la sala.pastilele,dietele stricte si ceaiurile elimina doar lichidul retinut de corp, nu si grasimea din fibra musculara.cauta in arhiva site-ului si vei gasi sfaturile utilizatorilor cu privinta la diete