| whatever a întrebat:

Ce pastile pentru slabit imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Singurele pastile cu adevarat eficiente sunt amfetaminele, doar ca sunt interzise fara prescriptie medicala.
Cum traficul de droguri de mare risc (asa cum sunt amfetaminele) se pedepseste cu minim 7 ani inchisoare, nu vei putea procura asa ceva din farmacii fara reteta.
Daca nu ai o tona, cel mai probabil medicul nu-ti va recomanda asa ceva, iar daca ai o tona oricum e prea periculos sa le mai iei (alea cresc riscul de atac cerebral/infarct miocardic, iar daca esti cat un munte, oricum ai risc crescut)
Restu pastilelor naturale si minunile de prin reclame NU au niciun efect...

| madalinutza a răspuns:

Mai bine ceaiuri naturalehappy mergi la un mgazin de medicamente naturale sau la farmacie si ceri ceai pentru slabit din plante happy ajuta mult

| ellutza a răspuns:

Pastilele MULT SPORT

| floresdemayo a răspuns (pentru ellutza):

Asa-i. Si MULTA dietă.

| alyntoxic50 a răspuns:

Iti recomand un plasture.

| floresdemayo a răspuns (pentru alyntoxic50):

Amăgiri si bani aruncati! Au colegele mele si stiu de ce zic asta!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nici una. Am vazut cu ochii mei o fată murind in spital din cauza pastilelor de slabit. A fost foarte plinuta, a dorit sa slabeasca, a facut-o cu ajutorul pastilelor, a dat in cancer de colon( la burtă), a ajuns la operatie (ea acuza mereu pastilele de slabit, avea regretul ca le-a luat, dar era prea tarziu). Acum s-a ridicat la cer...Nu mai e. Ai grija mare, exista si alte metode de-a slabi, mananca cate o grefa dimineata, stai cu iaurt slab, cu ridichi, salata verde, varza crudă. Ai de unde alege.Nu mai e iarna.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu nu stiu ce sa fac ca sa ma ingras! Ce ironie!

| zahy a răspuns:

Pastilele miraculoase fac minuni dar si mari dezamagiri.
Toata lumea cumpara pastile dar daca va uitati ce contin si ce efecte au anumite substante din pastile asupra corpului uman...
Faceti sport lenea dauneaza grav sanatati.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Getalife... cele mai bune!

| tenorgeorge a răspuns:

Herbalife!

| promweb a răspuns:

Pe baza naturala http://magazinnaturistonline.ro/......la-arpfarm
slabesti pana la 12 kg pe saptamana dar la unele fete merge usor la altele merge cu nopti nedormite, sete mare, si ceva viziuni :D

Ceva mai ok care iarasi se practica e Tomato
http://magazinnaturistonline.ro/tomato-light-nature4life?manufacturer_id=28

Amandoua dau rezultate excelente dar cel mai sanatos e sa manci natural si sa faci sport. macar aerobic.
Mersul pe jos e bun dar pentru batrani :D

| Lidia1998 a răspuns:

Eu sincer nu iti recomand nici o pastila...iti poti strica organismul...fa mut sport:*