| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate fi? Stiu ca pun multe întrebări dar sunt stresata! Am avut oxiuri,dar acum nu cred ca mai am deoarece la scaun nu am mai vazut! Dar simptomele nu su dispărut:
Senzatie de abdomen usor umflat
Ragaiala excesiva
Arsuri câteodată in stomac
Bataile inimii in stomac
Pierdere in greutate
Mici dureri de stomac
Batai ale inimii neregulate si intepaturi
Greata mai ales de dimineata cum ma trezesc! Dupa aia nu prea,dar mentionez ca nu am vomitat deloc.
Stare generala proasta
Slabiciune
Dureri de cap
Mâncarimi abdominale =mi-au trecut odata cu oxiurii
Scaun anormal : dupa ce am observat ca nu mai am oxiurii,nu mai sunt constipata dar e prea moale si deschis,înainte parca era mai normal
Help me! Ce este? Mai am oare oxiuri,am stările astea poate pentru ca au fost in numar foarte mare?
Am luat tratament pentru oxiuri! Dar simptomele nu au dispărut. Oare mai am ouăle oxiurilor, ca trebuie sa mai iau 2 pastile sa omor tot..Atunci imi va trece? Trebuie să fac si analize de sânge și etc.Dar dupa nebunia asta ca acum nu pot crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tratamentul pentru paraziti intestinali trebuie repetat, inteaba medicul de familie la cat timp după terminarea primului tratament. Si atunci când faci tratament respecta indicatiile date de medic sau cele de pe prospect. Daca nu termini medicamentele prescrise sa nu te aștepți sa fii complet curățată de oxiuri.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Mi-a spus că la 6 luni ii pot face iarăși. Mai am de luat doar 2 pastile... După ce le voi lua ar trebui să îmi treaca daca e de la viermi...Dar eu nu am mai vazut viermii, posibil sa am oua(Si cand voi lua celelalte pastile sa le omor si pe ele)

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Am luat Duador albendazol...
Dar nu ma mai mănâncă cum făcea înainte si nici viermi nu am gasit si de asta am zis...

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Suna la medicul de familie pentru sfaturi!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Sa iau si luni pastilele rămase pentru oxiuri si daca tot nu imi va trece voi suna!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Da! Nu uita de igiena stricta!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Da.Inainte sa am oxiurii nu prea aveam dar acum am foarte multă grijă. Cred ca a fost o lecție!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare am răcit la ovare?