| Danes_Edy_1980 a întrebat:

Ce Pot face ca sa ma îngraș?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa fi pe plus caloric, sa consumi mai multe grasimi de exemplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fă ce poți.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să mănânci mult și sănătos.

| Sofer a răspuns:

De ce vrei sa te ingrasi?

| Donsavas a răspuns:

Nu mânca toate prostiile care te îngrașă! Grăsimea NU este sănătoasa! Daca ai o problema cu faptul că ai un metabolism mai rapid, atunci consulta un endocrinolog!

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Mananci intr-o zi :
1 ciocolata intreaga
carne(cat poti)
paine multa ca painea ingrasa si rasul
sucuri
kfc
mc
pizza
hamburger
timp de 1 sapt

| LimitBreaker a răspuns:

Sa te ingrasi? De ce? Vrei sa te omiri lent sau ce? Poate vrei sa zici ca vrei sa te formezi sai sa pui in greutate, dar niciodata nu e okay sa pui grasime.
Pai nu ai pofta de mancare? Incearca sa gatesti ceva ce sti ca-ti place (evita dulciurile), fa miscare ca sa ai pofta de mancare. E okay sa mananci carbe cu grasime dar sa fie gatita corespunzator si sa eviti chestiile procesate (adjca alea cu 100 de igrediente pentru un produs normal, care e la conserva sau tine nu stiu cati ani).
Trebuie sa faci aceleasi lucruri ca atunci cand esti grasa, dar nu te gandi ca daca faci exercitii sau mananci sanatos o sa slabestisai faci mega muschi, ci asta inseamna ca corpul tau o sa fie ajutat sa ajunga la greutatea care ar trebui sa fi.

| CristinaDeux a răspuns:

Calculeaza-ti necesarul caloric folosind un calculator de pe net.
De exemplu, asta: https://www.fitness-scandinavia.ro/calculator.html
La numarul de calorii necesare, adauga 200 sau 300.
Cam atat trebuie sa mananci zilnic.
Daca te-ai apuca si de sala ar fi genial, ai accelera procesul.
Exercitii cu greutati, plus mancare multa.

| Andreicristian99 a răspuns:

Poti cumpara unele medicamente cu reteta medicală da ca corpul tau nu asimilează grași.ea