| Allys19 a întrebat:

Ce pot face dacă am pleoapele cazute? O sprânceană e mai sus decât cealaltă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DanaDaniellllla a răspuns:

Doar chirurgiea estetică poate să îți rezolve fața asimetrică

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Nu e nimic, si eu am fata defecta, origine om este defect, dar la tine se revolva usor, deoarece te poti pensa intr-un mod in care nu mai exista defectul pe care il numești...happy
Simplu, nu?
Sau cred ca nici nu ai vreo problema si e doar o iluzie pe care o vezi deoarece nu esti penseta bine

| Allys19 explică (pentru Alexrazvan77777):

Unul din parinti are strabism, iar eu mereu am observat ca am o pleoapa lăsată și ochiul mai mic

| darrio2007 a răspuns (pentru Allys19):

Nimeni nu este perfect. Nu inseamna ca daca unul din parinti are strabism, trebuie sa se transmita si la tine.

| Alexrazvan77777 a răspuns (pentru Allys19):

Nu are treaba strabismul cu mărimea ochiului, o sa vezi ca nu ai nimic, e posibil sa ai o chestie la mușchii pleoapelor care aia se tratează usor, du te la un medic!