| Ilie_Ilie_1997 a întrebat:

Ce pot face daca m-a tras curentul la ureche ca ma doare si maseaua prea tare? Niste sfaturi babesti folositoare stiti?
Va rog ajutati-ma, mor de durere...
Dau funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trasul curentului e o scuza la fel de babeasca ca leacurile pe care le cauti tu. Problema ta e in alta parte si doar un medic te poate lamuri, pana ajungi la el mergi la o farmacie si cauta un calmant

| blAster85 a răspuns:

Baga o tigara sau mai multe in ureche si stai pana se termina. Fa palnie de hartie tot asa foc si bag-o in ureche. Maseaua daca te doare, atunci aprinde o tigara, presara un pic de zahar pe capatul unde arde si trage fumul pe nas direct de pe partea cu zaharul. Nu e foarte placut dar are efect.