| AmazingONEx a întrebat:

Ce pot face pentru a avea mai multă energie?
Am o viață destul de aglomerată și deseori simt o stare destul de mare de oboseală, ce aș putea lua?
Ceva suplimente sau ce mi-ați putea recomanda

P.S.
Dorm aproximativ 8 ore pe noapte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Îți recomand pastilele efervescente: Supradyn energy. Eu dormeam 17 ore pe zi (de la ora 15 până în următoarea zi la ora 7) și tot obosită și epuizată mă simțeam, iar după ce am început să iau acele pastile efervescente, a dispărut starea de oboseală și rezistam să stau trează pe parcursul zilei, iar noaptea dormeam normal, în jur de 9-10 ore. Ți le recomand, îți oferă energie!

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Un complex de b-uri si ore normale de somn

| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Incearca magneziu cu vitamina B6(MaxiMag,Magnefort sau MagneB6) iti da energie si elimina senzatia de oboseala si extenuare si ajuta la sistemul nervos.Sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Medicamentele le recomandă doar medicii iar suplimentele sunt prescrise doar de nutritionist. Tratamentele te pot ajuta, dar cel mai important e stilul de trai si aici intra si mâncarea, sportul, nu doar somnul.