| AmazingONEx a întrebat:

Ce pot face pentru a-mi,, repera" încheietura?
Mă doare de ceva vreme, iar dacă fac efort fizic în care să se includă și încheietura(volei de ex) mă doare și mai tare.

Ce îmi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-l forta!
Durerile sunt semnalul de alarma ca nu e bine pentru organism ceva, in cazul tau eforturile.
Lasa genuchiul relaxat, altfel se poate distruge definitiv, pe viata!
Dupa cateva saptamani organismul va vindeca genunchiul si isi va reveni.

| Hyper512 a răspuns:

Păi cel mai bine e să te duci la Medicul tau de Familie, sau la Farmacie unde poti gasi cremă pentru asa tip de dureri.