| dobreandrei a întrebat:

Ce pot face sa nu mai am vocea pitigaiata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sa ragusesti un pic..., dar nu-i o solutie permanenta... sad
Daca esti in crestere., ca baiat..., vocea o sa ti se ingroase, pe masura ce vei creste si te vei maturiza...

3 răspunsuri:
| bunica a răspuns:

Nimic lasa vocea asa cum este si roaga-te de sanatate ce-a ce-ti doresc si eu

| Darry a răspuns:

Sa iei hormoni barbatesti... daca esti barbat, iar daca esti tinerel...mai asteapta, cu timpul vocea se va mai ingrosa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau apuca te de fumat