| iKaiju a întrebat:

Ce pot face sa slăbesc daca nu pot iesi afara sa alerg? Incerc sa mananc cat mai putin da nu prea ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| tcalculatorandreea a răspuns:

Ca sa slăbește poti sa iti cântărești mâncarea ai nevoie de un cantar de bucătărie nu este foarte scump cam 50 de lei.Nu este bine ca te infometezi deoarece de la multa mancare si prajeli, dulciuri etc... direct sa treci la un regim destul de dur pentru stomacul tau in care sa nu mănânci foarte mult este periculos pentru metabolismul tau si sănătatea ta. Poti incerca aplicația Yazio acolo iti adaugi ce mananci si cat mananci si aplicatia pe baza unor date adica kilograme si inaltime iti da un număr de calorii pe zi.Pentru sport sunt multe aplicatii eu iti recomand:Lose Belly fat at home. sper ca te-am ajutat!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

știi că există și alte exerciții decât alergatu nu? cum ar fi exerciții cardio care se pot face și-n casă

| Donsavas a răspuns:

Faci exercitii cardio. Iei cursuri de pe Youtube

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai incerca sa mananci cat mai putin ci chiar fa-o serios laughing
Nu se duce sunca prin alergat daca tu bagi o paine cu cartofi prajiti, oua prajite si carnati rotisati laughing + niste napolitane si 1 punga cu chipsuri laughing
Poti face exercitii acasa, dupa 20minute o sa tremuri totwinking daca le faci cum trebuie.

| iKaiju explică (pentru alina2k18):

38 de kile la 13 ani, doar ca din cate am inteles arat gras doar ca nu mananc sănătos, eu voiam sa spun ca mananc cat mai putine dulciuri si cat mai multa mancare sănătoasă.

| Ineys a răspuns:

Regim. Alergi dupa ce se termina toata nebunia asta.

| Digikey a răspuns:

Atunci inseamna ca te ingrasi de la aer.Incearca sa respiri cat mai putin.

| iKaiju explică (pentru Digikey):

Trebuia sa fie amuzant?

| Digikey a răspuns (pentru iKaiju):

Daca nu ai inteles inseamna ca nu esti doar gras.

| AlexMh a răspuns:

Daca vrei ceva brusc si stii ca te tine stomacul, si/sau ai capsule pentru protejare, poti incerca dieta cu mere, chiar functioneaza. Mama mea a slabit 8 kg in 2 saptamani, doar din asta. Daca nu, tii un regim calculat. Mananci ce vrei, dar in proportii in care sa iti rezulte un anumit aport de calorii necesare tie. Asta iti va putea spune doar nutritionistul tau, sau iti va da ceva estimativ un calculator online de specialitate. Si complementezi cu sport in casa, flotari, abdomene, tractiuni, etc. Important e sa nu mananci mult si sa nu stai pe loc happy Orice activitate fizica e buna atat timp cat e facuta! Poti sa iti achizitionezi si un home trainer cu functie de online, unde poti practic sa si concurezi cu alti biciclisti., ai scoruri, etc.

| MpvRoxi a răspuns:

Apa cu lămâie și exerciții fizice