| zone3 a întrebat:

Ce pot folosi dupa epilare ca sa nu ma mai irit? De obicei ma epilez la dus, cand pielea e mai moale si uda. Dar dupa ce ies daca ma "frec/ating" cu pielea de ceva, ma irit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Tot timpul dupa ce te epilezi sa te dai cu crema dove..eu asa fac si nu ma irit niciodata..sau ma dau prima data cu sapun si dai jos cu aparatul sau cu bicul..sau sunt creme speciale pentru epilare gasesti in orice magazinhappy..sau mai e foarte buna si crema de galbenele.

| zone3 explică (pentru madalinutza):

Si crema de galbenele, ma dau pe picioare dupa ce ma epilez si ma sterg?

| Antoniia a răspuns:

Incearca solutiile pe baza de aloe! Eu am un rolon de la firma "FOREVER" (f. buna), pe care il folesesc si pentru subrat, dar si pentru bube...iritatii etc. dar categoric nu la buze sau pe fata! big grin Sau...mai poti incerca si alte produse de la Forever! Daca nu, ce ai zice de o crema? Intreaba la farmacie, una care este impotriva iritatiilor! big grin
Sper ca te-am ajutat! big grin

| zone3 explică (pentru Antoniia):

Cat este una?

| Antoniia a răspuns (pentru zone3):

Hm...nustiu exact..cauta pe net! Scrie produse "forever" si vezi acolo! big grin

| zone3 explică (pentru Antoniia):

Ca eu maine merg la mare si am nevoie sa cumpar ceva pentru ca nu vreau tot la 3 zile sa arat in halul asta la plaja toata iritata oh go on

| Antoniia a răspuns (pentru zone3):

Ok happy

| ciocio1993 a răspuns:

Incerca sa te stergi cu un prosop, nu stergi doar tapezi asa cu prosopul, sau da-te imediat cu o alifie ceva.

| blackangel1618 a răspuns:

La farmacie poti cere o crema dupa epilare