| ANONIMU3O02 a întrebat:

Ce pot manca fara sa ma ingras? Nu conteaza daca nu e bun sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Iaurt. Apa.

| Valentina8 a răspuns:

Poti manca un pic de minute/ore de miscare!

| FreedomAli a răspuns:

Produse slabe în calorii. Găseşti pe internet liste cu produse şi caloriile acestora pe 100 de grame. Există de asemenea si calculatoare care îţi vor indica cu aproximaţie în funcţie de sex, vârstă, înălţime etc. câte calorii sunt indicate pentru consumul tău. Ţine minte: pentru a slăbi trebuie să te afli în DEFICIT CALORIC, de ex. daca tu arzi pe zi 1800kcl mananca 1600kcl iar deficitul tau va fi de 200kcl, în acest fel vei slăbi. Nu sunt expert îţi spun din propia cercetare. Dacă ai posibilitatea apelează la un nutriţionist, este important să ramăi sănătos/ă. happy