| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac daca mi s-a umflat pumnul cum l-am batut pe unu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te duci la politie si te autodenunti!

| Simpatic a răspuns:

Pai umflatura poate insemna fie o luxatie fie ca ceva s-a rupt, oricare ar fi dintre ele sunt nasoalewinking

| MihaelaDart a răspuns:

Pui o fasa cu gheata.

| Violleta2022 a răspuns:

Pui o punga cu gheata pe el!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl pui sa iti plateasca pumnul... Ce spanac

| Catrice a răspuns:

Te arunci cu pumnul în zăpadă unde e mai multa. Sau n-ai pe lângă casa?

| Sn4k3 a răspuns:

Il dezumfli.

| gabicoo a răspuns:

Suni la 112 si le zici sa-ti aduca niste gheata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opa karma

| Csander a răspuns:

Te duci si ii mai dai un pumn, poate asa se dezumfla mana.

| Problematicul9106 a răspuns (pentru Csander):

Nu pot ca are arcada sparta si tot.

| Csander a răspuns (pentru Problematicul9106):

Pai mai are una, dai si in cealalta.

| Problematicul9106 a răspuns (pentru Csander):

Ai dreptate