| dirtyraccoon a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu imi mai cadă parul asa de des? Ce pot consum ca sa ma ajute in privinta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mt34 a răspuns:

Parusan

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul cade in mod normal si natural zilnic, intre 10 si 100 de fire.
Caderea parului este un proces fiziologic normal, prin care se regenereaza.

| dirtyraccoon explică (pentru Violleta2022):

Asta stiu, ideea e că părul meu cade în mod excesiv. găsesc fire de păr peste tot lmao.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dirtyraccoon):

Bineinteles ca atunci cand cade, gasesti fire de par peste tot, face parte din procesul de regenerare.
Parul are nevoie de hrana sanatoasa cu multe fructe si legume, ca sa-si ia vitaminele si mineralele de care are el nevoie.
Poate nu manaci prea sanatos, sau nu prea manaci fructe si legume. Incearca sa-ti schimbi dieta.

| mihaicelsfant a răspuns:

Mie mi se rup smocurilaughing

| GeorgeBerbec a răspuns:

Eu folosesc recupar.