| anutzik a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu-mi mai transpire palmele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Și mie îmi transpire mereu și îmi dau cu alifii.

| pietrean a răspuns:

Din pacate,cred ca transpiri in exces si in alte parti(la frunte,subrat,sub sani,pe spate,etc).Ar fi bine sa vezi cum stai cu magneziul,calciul,potasiul,facand niste analize(cu trimitere de la medicul de familie,mergi la un laborator care are contract cu CAS-ul,pentru a nu plati nimic). Este recomandat sa iei si vitamina C, cat si complexul de vitamina B,deoarece ajuta la reglarea hormonilor,astfel incat transpiratia sa se diminueze.
Acum,ce sa zic,cu caldurile stea,chiar e bine ca transpiri,deoarece se elimina toxinele,dar si apa din organism.Din acest motiv, este bine sa bei cat mai multe lichide, in special apa.
Si emotiile, stresul, influenteaza hiperhidroza(transpiratie in exces).

| anutzik explică (pentru pietrean):

Iarna vara palmele si talpile in transpira f des